Урок за темою «Прибуток
– винагорода підприємця»
Мета
уроку: ознайомити учнів з базовими поняттями:
виручка», дохід», прибуток, витрати;
сприяти
розвиткові уміння учнів зіставляти та розрізняти поняття: дохід і прибуток;
навчитися визначати розмір прибутку;
сприяти
розвиткові логічного та критичного мислення учнів; виховувати працелюбність та
зацікавленість до праці.
Хід уроку
Ключові тези: Виручка
– це грошове надходження внаслідок реалізації продукції
Виручка включає в себе
дохід і витрати.
Прибуток – це дохід
мінус витрати.
І.
Організація навчальної діяльності учнів
Коротке повідомлення
з теми
Дохід і прибуток
різні поняття…………..
ІІ.
Задання для учнів
1.
Прочитайте казку
Петрик живе в маленькому містечку, де
багато людей мають власне господарство. Вони розводять свійських тварин: корови……………
Петриків тато працює у місцевому
торговому підприємстві менеджером. Але його посаду скоротили, він залишився без
роботи.
На сімейній раді Петрикова сім’я
вирішила відкрити власний бізнес. «Початковий капітал візьмемо в банку» - сказав
тато.
-
Відкриємо
міні-завод з виробництва морозива. Молоко будемо брати в людей, які тримають
корови. Наше морозиво буде дуже смачним, бо виготовлятимемо ми його за старим родинним
рецептом нашої бабусі.
Невдовзі Петрикова родина купила
обладнання, найняла декілька працівників і розпочала виробництво морозива.
Раділи всі, а у першу чергу діти, бо
морозиво було справді дуже смачним.
Раділи і дорослі, бо місцеві жителі мали
куди здавати молоко і заробляти гроші. Через три місяці, коли налагодилася
реалізація продукції, підбили підсумки на сімейній раді.
Тато з гордістю зазначив: «Наш бізнес
прибутковий, томущо у нас є дохід з якого сплачуємо кредити і закуповуємо
молоко, платимо зарплату працівникам і податки державі. Це наші витрати. І ще
залишаються гроші, аце наш прибуток».
-
Наш
бізнес прибутковий, бо «смачний» - зазначив Петрик.
-
Наше
благополуччя залежить від наших власних рішень, – повчально зазначив тато.
-
Треба
приймати правильні рішення, -подумав Петрик і пішов за черговою порцією
морозива.
2.
Фізкультхвилинка
3.
Робота в зошитах
Намалюйте своє улюблене морозиво
4. Пронумеруйте
етапи створення власного бізнесу
O
Прийняли
рішення на сімейній раді.
O
Купили
обладнання.
O
Узяли
в банку кредит
O
Запустили
виробництво.
O
Налагодили
реалізацію продукції.
O
Найняли
працівників.
O
Порахували
доходи і витрати.
5. Подумайте і
перелічіть витрати у бізнесі Петрикової сім’ї
6. Що ж таку
прибуток
ПРИБУТОК=ДОХІД-ВИТРАТИ
ІІІ.
Закріплення вивченого матеріалу
1.
Розв’яжіть
задачу
У магазині за день продали 25 пачок морозива за
ціною 5 грн. за кожне. Яка виручка від реалізації морозива за день?
Весною
підприємець витратив 50 грн. на насіння капусти і 100 грн на дизельне паливо для
трактора. Зорав ділянку, доглядав і у травні продав розсаду капусти. За один
день він продав 100 штук розсади за 1 грн. за штуку. На який день він отримає
прибуток?
ІV. Підсумок уроку
1. Закінчи речення
На
цьому уроці я дізнався……
Немає коментарів:
Дописати коментар